SPECJALIŚCI
dr Jerzy Wieczorek
Lekarz specjalista psychiatrii
mgr Jakub Maliszewski
Psycholog
mgr Sylwia Adamczuk
Pracownik socjalny
ZAKRES USŁUG
Lekarz psychiatra udziela porad bez skierowania, a do psychologa wymagane jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Zarejestrować się można osobiście, telefonicznie, przez osoby trzecie i poprzez naszą stronę internetową.
Poradnia zdrowia psychicznego CM VITA specjalizuje się w rozpoznawaniu i leczeniu zaburzeń psychicznych, zapewniając przy tym szeroko pojętą opiekę profilaktyczną.
Zdrowie psychiczne i satysfakcjonujące funkcjonowanie jest fundamentalnym dobrem osobistym każdego człowieka, o które dbamy zgodnie z aktualnym poziomem wiedzy medycznej i psychologicznej.
Spieszymy z pełną zaangażowania pomocą, wsparciem i opieką, by ulżyć w cierpieniu, samotności, dodać otuchy i skutecznie przywracać do zdrowia osobom w kryzysie psychicznym. Praca z pacjentem opiera się na szacunku, zaufaniu, zrozumieniu, profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu. Pomagamy uwierzyć we własne siły i odnaleźć w relacji z drugim człowiekiem własne zasoby do zdrowienia i funkcjonowania w życiu.
Głównym celem działania Poradni jest pomaganie osobom potrzebującym pomocy psychiatrycznej i psychologicznej oraz wsparcie ich najbliższych.
Poradnia świadczy usługi medyczne w zakresie diagnostyki i leczenia wszystkich zaburzeń i problemów psychicznych (zaburzenia lękowe, nerwice, depresje, psychozy, uzależnienia, problemy emocjonalne i osobowościowe, problemy w relacjach i związkach).
Pacjenci mają zapewnioną kompleksową opiekę psychiatry i psychologa, którzy podejmują się diagnozowania i leczenia różnych rodzajów zaburzeń psychicznych. Wyróżniamy trzy podstawowe grupy problemów: nerwice (określane często jako zaburzenia lękowe), psychozy i upośledzenie umysłowe. Objawy zaburzeń psychicznych zależą od rodzaju konkretnej choroby i mogą przybierać różne formy.
Poradnia zapewnia dostęp do interwencji pracownika socjalnego.
Bardzo ważne jest podjęcie stosownego leczenia zaburzeń psychicznych w jak najwcześniejszej fazie, aby przeciwdziałać pogłębianiu choroby, co mogłoby mieć wpływ na komfort i jakość życia zarówno chorego, jak i jego najbliższych.
Należy pamiętać, że zaburzenia psychiczne nie zawsze muszą oznaczać chorobę psychiczną. Choroby psychiczne to m.in.: otępienie, schizofrenia, choroba afektywna jednobiegunowa, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenia powstające na tle organicznych zmian w centralnym systemie nerwowym. Pozostałe jednostki mające swoje podłoże w psychice określane są jako zaburzenia, a zaliczamy do nich m.in.: zaburzenia związane ze stresem, zaburzenia odżywiania się, zaburzenia snu, zaburzenia osobowości itd.
Psycholog niesie pomoc w takich stanach jak: nerwice lękowe, natręctwa, lęki fobijne i społeczne, depresja, stany podstresowe i pourazowe, stany przemęczenia i wypalenia zawodowego, zaburzenia snu, kryzysy życiowe, strata osoby bliskiej, problemy interpersonalne.
Nadrzędnym celem pracownika socjalnego jest rozwiązywanie problemów socjalno-bytowych pacjenta, mających znaczący wpływ na poprawę stanu jego zdrowia, a tym samym skracających okres jego hospitalizacji.
WSZYSTKIE PORADNIE I PRACOWNIE
<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-93905195-1', 'auto');ga('send', 'pageview');</script>