Kinezyterapia

Kinezyterapia oznacza leczeniem ruchem; cel to maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przygotowanie do dalszej rehabilitacji. Wykonuje się ćwiczenia bierne (bez czynnego udziału chorego), izometryczne (napinanie mięśni bez zmiany ich długości), czynno-bierne (ruch wykonywany jest biernie a pacjent czynnie rozluźnia mięśnie), samowspomagane (pacjent siłą mięśni kończyny zdrowej wspomaga pracę osłabionych mięśni), w odciążeniu (ruch przy odciążaniu ćwiczonego odcinka ciała), czynne, wyciągi, synergistyczne, oddechowe.

WSKAZANIA
schorzenia i dysfunkcje narządu ruchu, zespoły bólowe kręgosłupa, stan po zabiegach operacyjnych lub jako przygotowanie przed zabiegiem, stan po udarach mózgu, okres ciąży - przygotowanie do porodu, wady postawy.

DZIAŁANIE
- przeciwbólowe, przeciwzapalne,
- zwiększenie siły mięśniowej,
- poprawa zakresu ruchu,
- zmniejszenie napięcia mięśni,
- podwyższania poziomu endorfin,
- poprawa wydolności krążeniowo-oddechowej,
- zwiększenie wydzielania mazi stawowej,
- podwyższanie lub obniżanie ciśnienia krwi,
- nasilenie procesów przemiany materii.

Specjalistyczne Metody Fizjoterapeutyczne

TERAPIA MANUALNA
Zajmuje się manualnym badaniem i terapią zaburzeń układu ruchu stawów, więzadeł i mięśni, w szczególności kręgosłupa.
Terapia przeznaczona jest dla osób z dysfunkcjami:

• kręgosłupa i żeber
- dyskopatia
- rwa kulszowa i ramienna
- bóle kręgosłupa
- bóle głowy, ograniczenia ruchu
- urazy biczowe kręgosłupa
- mrowienie i drętwienie rąk

• kończyn górnych
- ograniczenia ruchu w stawach po urazach i złamaniach
- bark zamrożony
- zespół bolesnego barku
- łokieć tenisisty i golfisty
- ograniczenie ruchu nadgarstków

• kończyn dolnych
- ograniczenia ruchu w stawach po urazach i złamaniach
- ograniczenia ruchu w stawach krzyżowo - biodrowych
- ograniczenia ruchu kolana po artroskopii
- ograniczenie ruchu w stawach skokowych

METODA PNF
Celem metody jest odzyskanie funkcji ruchowej, którą pacjent utracił w wyniku choroby. Metoda skierowana jest głównie do osób z zaburzeniami neurologicznymi jak np. stwardnienie rozsiane, udary mózgu oraz inne choroby powodujące zaburzenia zborności ruchu, koordynacji, równowagi oraz upośledzające chód (chód koszący, stopa opadająca, chód móżdżkowy). Program terapii opiera się na współpracy pacjenta z terapeutą oraz określeniu wspólnych celów, które ukierunkowane są na przywrócenie aktywności ruchowej dnia codziennego tj. sięganie, siadanie, chodzenie, podnoszenie przedmiotów, utrzymywanie postawy.

KINESIOTAPING
Kinesiology Taping to metoda oparta na oddziaływaniu plastra na organizm wykorzystująca możliwości kompensacyjne organizmu. Terapia ta pomaga w leczeniu dolegliwości bólowych, ograniczeniu ruchomości i korygowaniu układu powieziowego. Terapia w każdej z wyżej wymienionych metod prowadzona jest indywidualnie przez wykwalifikowanych terapeutów.

Kliknij w zdjęcie by otworzyć galerię

REJESTRACJA

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-93905195-1', 'auto');ga('send', 'pageview');</script>