Hydroterapia

HYDROTERAPIA

oparta jest na 3 prostych elementach: ciepło, zanurzanie się w wodzie oraz hydromasaż.
- Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyspiesza obieg krwi w organizmie, ułatwia komórkom pozbycie się pozostałości metabolizmu.
- Ciało poddawane hydromasażowi czerpie korzyści dla swoich układów; kostnego, mięśniowego i krążenia. Strumienie wody kierowane we właściwe miejsca, stymulują i relaksują.
- Masaż prowadzi do poprawy elastyczności, poprawy krążenia i zapewnia ogólne korzyści zdrowiu.
Hydroterapia jest bezkonkurencyjną metodą niwelowania stresu i innych czynników stresopochodnych takich jak; bóle głowy, nadciśnienie.

ZABIEGI:

Masaż wirowy kończyn górnych
Masaż wirowy kończyn dolnych
Hydromasaż całego ciała

Centrum Medyczne VITA (rehabilitacja Urszulin) - Dział Fizjoterapii oferuje swoim Pacjentom zabiegi z następujących dziedzin: Masaże, Hydroterapia, Fizykoterapia, Kinezyterapia. Zabiegi są bezpłatne, jeśli Pacjent przedstawi skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego w tym lekarza POZ. Pacjent ma prawo do fizjoterapii - w cyklu terapeutycznym do 10 dni zabiegowych, nie więcej niż 5 zabiegów (procedur) dziennie.

Należy pamiętać, ze takie skierowanie jest ważne tylko 30 dni od daty wystawienia! Do tego czasu Pacjent powinien zarejestrować się w dziale fizjoterapii. Realizujemy abonamenty medyczne dla firm ubezpieczeniowych: PZU Zdrowie, MEDICOVER.

Wykonujemy też zabiegi odpłatne dla Pacjentów chcących skorzystać z naszej oferty zabiegów rehabilitacyjnych celem poprawienia swojego zdrowia.

Osobno wyszczególniliśmy zabiegi przeprowadzane na urządzeniach innowacyjnych. Niestety nie są to zabiegi refundowane przez NFZ ale zdecydowanie przyśpieszają proces dochodzenia do zdrowia.

Kliknij w zdjęcie by otworzyć galerię

REJESTRACJA

Rehabilitacja Urszulin / Zabiegi przeprowadzane są na nowoczesnym sprzęcie w większości firmy BTL. Posiadamy certyfikat ISO 9001 na zabiegi rehabilitacyjne

Fragment artykułu dotyczącego rehabilitacji i skierowań:

"Czas ważności skierowania na zabiegi fizjoterapeutyczne wynosi 30 dni. Skierowanie traci ważność w przypadku, gdy nie zostało zarejestrowane w gabinecie/zakładzie rehabilitacji w terminie 30 dni od daty wystawienia.
Rehabilitacja lecznicza realizowana jest:

I. W warunkach ambulatoryjnych:
a) porada lekarska rehabilitacyjna,
b) fizjoterapia ambulatoryjna (wizyta fizjoterapeutyczna, zabieg fizjoterapeutyczny).

II. W warunkach domowych:
a) porada lekarska rehabilitacyjna,
b) fizjoterapia domowa (wizyta fizjoterapeutyczna, zabieg fizjoterapeutyczny).
III. W warunkach ośrodka lub oddziału dziennego:
a) rehabilitacja ogólnoustrojowa, w tym rehabilitacja dla określonej grupy pacjentów,
w szczególności po leczeniu raka piersi, ze stwardnieniem rozsianym, z dysfunkcją ręki,
z obrzękiem limfatycznym o różnej etiologii i umiejscowieniu
b) rehabilitacja dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego,
c) rehabilitacja osób z dysfunkcją narządu słuchu i mowy,
d) rehabilitacja osób z dysfunkcją narządu wzroku,
e) rehabilitacja kardiologiczna,
f) rehabilitacja pulmonologiczna (...)"
... więcej przeczytasz tutaj: http://www.nfz-lublin.pl/zasady_udzielania_swiadczen_zdrowotnych

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-93905195-1', 'auto');ga('send', 'pageview');</script>