Puls Regionu – Unijne pieniądze…

Drogie Pacjentki, Drodzy Pacjenci zachęcamy do przeczytania artykułu o naszym programie Wad Postawy.

Poniżej fragment, cały znajduje się na stronie 13 i 14 w wersji elektronicznej Pulsu Regionu - kliknij tutaj by otworzyć.

Unijne pieniądze pomagają troszczyć się o zdrowe kręgosłupy najmłodszych

W zdrowym ciele zdrowy duch. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Ruch to zdrowie… Któż z nas choć raz nie słyszał przytoczonych polskich przysłów? Z jednej strony doskonale wiemy, że należy dbać o nasze zdrowie, że profilaktyka to podstawa, a z drugiej?

Program profilaktyki wad postawy

Jak zadbać o swoje zdrowie i swoich dzieci? Niejeden medyk powiedziałby: profilaktyka. Jak zatem właściwie podejść do profilaktyki wad postawy? Dziś jest to szczególnie istotne w sytuacji nauki zdalnej dzieci, które większość czasu spędzają przed monitorem komputera. Podpowiedzią, odnośnie środków zaradczych, może być stworzony przez Samorząd Województwa Lubelskiego Program profilaktyki wad postawy i zaburzeń ruchu wśród uczniów w wieku 10–14 lat z terenu województwa lubelskiego.

Zdrowe dzieci

Zgodnie z założeniami wspomnianego wyżej programu Centrum Medyczne VITA Paweł Skrętowicz realizuje projekt pn. Zdrowe dzieci – program profilaktyki wad postawy u dzieci w wieku 10–14 lat, z województwa lubelskiego. Jego wartość przekracza 950 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne niemal Projekt zapewni wzrost wykrywalności oraz ograniczenie występowania wad postawy i zaburzeń rozwoju ruchu wśród 4 tys. uczniów w wieku 10–14 lat, z terenu województwa lubelskiego. Niezwykle istotne jest, by przyglądać się naszym dzieciom i szybko reagować, gdy coś się dzieje. Tym bardziej cieszy mnie, że dzięki środkom unijnym możemy wspierać działania mające na celu uchronienie dzieci przed wadami kręgosłupa – mówi Zastępca Dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Marek Neckier.

Post Author: CM Vita