Poprawa dostępności do ... / w trakcie realizacji
CENTRUM MEDYCZNE "VITA" PAWEŁ SKRĘTOWICZ uzyskało dotację z Unii Europejskiej na projekt pt. „Poprawa dostępności do świadczeń zdrowotnych realizowanych w Podstawowej Opiece Zdrowotnej Centrum Medycznego „VITA” Paweł Skrętowicz w Urszulinie".
Projekt dotyczy zwiększenia dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych poprzez doposażenie Centrum Medycznego „VITA” Paweł Skrętowicz w Urszulinie. W ramach projektu zaplanowano takie zadania jak: 1. Sprzęt i wyposażenie medyczne, 2. Wyposażenie socjalno-bytowe, 3. Dostosowanie do standardów Dostępność +, 4. Wyposażenie inne niż medyczne, 5. Szkolenia pracowników.
Cel projektu obejmuje doposażenie poradni POZ w nowoczesny sprzęt wykorzystywany na potrzeby świadczenia wysokiej jakości usług medycznych w tym również telemedycznych, dodatkowym elementem przedsięwzięcia jest zastosowanie w obiekcie dodatkowych usprawnień skierowanych do osób o szczególnych potrzebach, zgodnych ze standardami Dostępności+.
Efektem będzie osiągnięcie wielu korzyści o charakterze społeczno-gospodarczym. Główną korzyścią będzie wzrost jakości życia powiatu włodawskiego poprzez zwiększenie dostępności, usprawnienie i wzrost jakości świadczeń zdrowotnych oraz świadczeń organizacyjnych (m.in. lepsze warunki pracy personelu).
Grupą docelową projektu będą: Mieszkańcy gminy Urszulin - zwłaszcza użytkownicy i pracownicy CM VITA.
Wartość projektu: 864 559,75 zł
Wartość wkładu z Funduszy Europejskich: 864 559,75 zł
Program profilaktyki wad postawy / zakończony
Celem głównym projektu jest wzrost wykrywalności i ograniczenie występowania wad postawy i zaburzeń rozwoju ruchu wśród 4000 uczniów, w wieku 10-14 lat, z terenu województwa lubelskiego, poprzez nabycie wiedzy z zakresu profilaktyki wad postawy i zaburzeń rozwoju ruchu oraz udział w przesiewowych badaniach diagnostycznych i działaniach praktycznych, w ramach Regionalnego Programu Zdrowotnym (RPZ), tj. „Programu profilaktyki wad postawy i zaburzeń rozwoju ruchu wśród uczniów w wieku 10-14 lat z terenu woj. lubelskiego na lata 2018-2020”, do 31.12.2020r.
Borelioza 2020/22 / zakończony
Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Działanie 10.3 Programy polityki zdrowotnej.
Program badań przesiewowych ukierunkowanych na wczesne wykrywanie zakażeń wywołujących boreliozę.
Celem głównym projektu jest wzrost dostępności do programu profilaktyki boreliozy z Lyme dla 2300 osób (1200 Kobiet i 1100 Mężczyzn), w wieku aktywności zawodowej, z terenu woj. lubelskiego, będących w grupie podwyższonego ryzyka, kwalifikujących się do objęcia Regionalnym Programem Zdrowotnym (RPZ), tj. „Programem wykrywania zakażań Borrelia burgdorferi wśród mieszkańców województwa lubelskiego ze szczególnym uwzględnieniem grup ryzyka jako profilaktyka boreliozy z Lyme".
Borelioza – program badań posiewowych / zakończony
Celem głównym projektu jest wzrost dostępności do programu profilaktyki boreliozy z Lyme dla 1000 osób (400 Kobiet i 600 Mężczyzn), w wieku aktywności zawodowej, z terenu woj. lubelskiego, będących w grupie podwyższonego ryzyka, kwalifikujących się do objęcia Regionalnym Programem Zdrowotnym (RPZ), tj. „Programem wykrywania zakażań Borrelia burgdorferi wśród mieszkańców województwa lubelskiego ze szczególnym uwzględnieniem grup ryzyka jako profilaktyka boreliozy z Lyme na lata 2017-2019”, do 30.06.2019r.
Dotacje / wcześniej prowadzone projekty
<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-93905195-1', 'auto');ga('send', 'pageview');</script>
Zapraszamy na stronę www Fundusze dla zdrowia
Oto fragment artykułu, zachęcamy do jego przeczytania:
"W dziale oto link -> oto link, dowiesz się o największych zewnętrznych źródłach finansowania przedsięwzięć w ochronie zdrowia. Sektor wspierany jest zarówno przez fundusze europejskie, jak i programy pomocowe.
Fundusze Unijne
Do najważniejszych programów europejskich finansujących nasz obszar należą:
Poza programami krajowymi fundusze unijne w sektorze zdrowia przeznaczone są na 16 programów regionalnych. Ich celem jest wspieranie m.in. tej dziedziny we wszystkich regionach.
Fundusze zarządzane są w tym przypadku przez instytucje samorządowe – czyli zarządy województw.
Rola Policy Paper
Działania w poszczególnych programach wpisują się w realizację narzędzi wskazanych w Policy Paper dla ochrony zdrowia na lata 2014-2020. Krajowe ramy strategiczne. Jest to pierwszy dokument w skali europejskiej, który w sposób precyzyjny opisuje stan krajowego systemu ochrony zdrowia. Pokazuje jego mocne i słabsze strony, a także wyzwania i szanse. Policy Paper w sposób kompleksowy przedstawia długofalową wizję rozwoju systemu ochrony zdrowia, cele strategiczne oraz narzędzia ich realizacji. Dokument opracowano w oparciu o wiedzę i doświadczenie z zakresu epidemiologii, demografii, analizę zasobów i prognozowane potrzeby.
Wsparcie sektora przewidują też inne programy, których zakres interwencji ma charakter bardziej horyzontalny i tematyczny.
Programy pomocowe
Programy pomocowe stanowią ważne uzupełnienie środków unijnych. W tym segmencie Minister Zdrowia wdraża:
- obszar tematyczny: ochrona zdrowia w Szwajcarsko-Polskim Programie Współpracy
- Program PL07 i PL13 w Mechanizmie Finansowym Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskim Mechanizmie Finansowym.
Zakres wsparcia wszystkich programów jest bardzo szeroki. Obejmuje m.in. projekty infrastrukturalne, działania profilaktyczne i projakościowe, poprawę kompetencji kadr medycznych, opiekę nad najmłodszymi i osobami starszymi.