Projekt zakończony. Bardzo dziękujemy wszystkim Dyrektorkom oraz Dyrektorom szkół podstawowych w regionie za wszelką udzieloną pomoc oraz samym Uczniom za uczestnictwo w zajęciach.
Stosując się do sugestii szkół i biorąc pod uwagę obostrzenia pandemiczne, zmniejszyliśmy czas edukacji uczniów na temat wad postawy do 1 godziny lekcyjnej na grupę zaś spotkania z fizjoterapeutami do max. 2 spotkań po 45 minut.
Uczniowie, u których stwierdzamy wady postawy zostają skierowani na ćwiczenia, dostają od nas piłkę, matę, taśmę czy woreczek do ćwiczeń. Niekiedy niestety brakuje sprzętu, bo projektodawca założył, że 50% uczniów biorących udział w projekcie będzie kierowanych na ćwiczenia, a z naszych badań wynika, że aż ponad 65% dzieci ma wadę postawy).
Program dla uczestników (uczniów i szkół) jest całkowicie bezpłatny.
W ramach projektu zrealizowaliśmy działania w SP 30, SP 18, SP 10, SP 42 w Lublinie, w Chełmie: SP 1, SP 3, SP 6 i SP 8 i w Zamościu: SP 2, SP 3, SP 6, SP 8, SP 9, w SP 1 Radzyń Podlaski, SP 3 Włodawa i w mniejszych szkołach w miejscowościach: Sawin, Hańsk, Urszulin, Cyców, Sosnowica, Nowodwór, Abramów, Wielkie, Wielkolas, Kalinówka, Niedrzwica.
Obecnie realizujemy projekt w SP 1, SP 2, SP 44, SP 23, SP 31, SP 52 w Lublinie i w Świdniku: SP 4, SP 7, SP 5, SP 4 oraz w Lubartowie: SP 4, SP 3, SP 1, a także w Janowie Lubelskim i w Goraju.
Po raz drugi jesteśmy w szkołach SP 18 i SP 10 w Lublinie oraz w SP Cyców i SP Urszulin.
W związku z oszczędnościami uzyskanymi podczas działania projektu planujemy by wzięło w nim udział ponad 4200 uczniów i uczennic z Województwa Lubelskiego. Pierwotnie planowaliśmy 4000 osób. Do połowy roku 2022 przebadaliśmy 1994 dzieci.