Konsorcjum

Powołanie Lubelskiego Konsorcjum Turystyki Medycznej

Mamy przyjemność przekazania Państwu informacji o kolejnym sukcesie w drodze do rozwoju turystyki medycznej w Klastrze Lubelska Medycyna. W dniu 29 czerwca 2017 roku w Trybunale Koronnym miało miejsce uroczyste podpisanie umowy powołującej Lubelskie Konsorcjum Turystyki Medycznej.

Projekt ma na celu zachęcenie pacjentów i turystów z innych regionów Polski oraz z zagranicy do odwiedzenia naszego miasta i województwa w celu skorzystania z usług zdrowotnych i medycznych, a przy okazji z oferty turystycznej Lublina i jego okolic. Lubelskie konsorcjum jest jednym z pierwszych sformalizowanych projektów tego typu w naszym kraju. Pierwszym, który powstał dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu podmiotów prywatnych i podmiotu publicznego o różnych profilach działalność, które są zainteresowane dalszym rozwojem świadczonych przez nie usług komercyjnych poprzez wspólne, profesjonalne zarządzanie projektem. Lublin ze względu na bogate zaplecze medyczne, znanych i szanowanych w branży specjalistów ma ogromny potencjał do rozwoju usług w tym obszarze.

Umowę konsorcjum podpisały:

Arthos Sp. z o.o.

Atom Sp. z o.o.

Beauty Dental Clinic Agnieszka Krawczyk

Centrum Medyczne „Luxmed” Sp. z o.o.

Centrum Medyczne Medicos S.A.

Centrum Medyczne VITA Paweł Skrętowicz

CRH Żagiel Med Sp. z o.o. Spółka Jawna

Klinika Pięknego Uśmiechu M. Pucek

Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego

Top-Medical Sp. z o.o.

Liderem Konsorcjum została firma marketingowa INB Marketing, która jednocześnie zajmie się stworzeniem strony internetowej i kampanią promocyjną projektu.

„Ten projekt to wielkie wyzwanie dla najodważniejszych podmiotów branży medycznej w województwie lubelskim, które zdecydowały się pójść razem w nieznane i stworzyć tak innowacyjne przedsięwzięcie. To dla nas wielki zaszczyt pracować z firmami, które wyznaczają nowe kierunki w rozwoju gospodarczym miasta i regionu” – mówi Michał Janiszek, Prezes Zarządu INB Marketing sp. z o.o.

Inicjatywa powołania konsorcjum powstała w Klastrze Lubelska Medycyna, który od 3 lat z wieloma sukcesami działa na rzecz zaistnienia lubelskiej medycyny na arenie międzynarodowej. Wizja i determinacja pracowników Biura Klastra spotkała się z zainteresowaniem wielu podmiotów, które po licznych spotkaniach i negocjacjach zdecydowały się na utworzenie konsorcjum.

„Usługi dla zdrowia i usługi medyczne w połączeniu z atrakcyjną ofertą turystyczną to jeden z obszarów, który może przyczynić się do rozwoju potencjału gospodarczego miasta i regionu. Wymaga jednak profesjonalnie prowadzonej promocji w odpowiedzi na rosnącą konkurencję za granicą. Działania promocyjne, aby przyniosły efekty wymagają wysokich nakładów, konsekwencji w podejmowanych działaniach, ale przede wszystkim współpracy w środowisku podmiotów zainteresowanych rozwojem swojej oferty i stałym podnoszeniem jakości w procesach obsługi klienta. Cieszymy się, że dzięki współpracy w ramach Klastra Lubelska Medycyna podmioty z branży medycznej postanowiły razem realizować ten ambitny projekt dzieląc się wiedzą, doświadczeniem, wspólnie planując działania marketingowe, a przede wszystkim wspólnie finansując działania w ramach podjętego przedsięwzięcia.” – podkreśliła Marzena Strok-Sadło – członek Zarządu Klastra Lubelska Medycyna, Główny specjalista w Wydziale Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Post Author: CM Vita