Ruszają bezpłatne badania na Boreliozę dla Pracowników Kopalni i ich rodzin!
Szanowni Państwo
Zgodnie z wrześniowymi zapowiedziami w dniu dzisiejszym (30/10/2018 r.) ruszają zapisy na bezpłatne badania na boreliozę w ramach realizacji projektu "Program badań przesiewowych ukierunkowanych na wczesne wykrywanie zakażeń wywołujących boreliozę" dla pracowników LW Bogdanka SA oraz ich rodzin.
Badania realizowane będą w listopadzie 2018 r. w dniach: 13 listopada, 15 listopada, 20 listopada, 22 listopada, 27 listopada oraz 29 listopada w Bogdance (Stołówka górnicza) w godzinach 8:00-11:00.
Wykonywany będzie Test Elisa, czyli badanie z krwi. Osoby, które będą w nim miały wynik dodatni, skierowane zostaną na drugie badanie (Western blot - również w siedzibie Spółki). Limit osób przewidzianych do uczestnictwa to 400 os. – decyduje kolejność zgłoszeń. By usprawnić procedurę i zapewnić pełną dostępność badań dla wszystkich zainteresowanych zapisy prowadzone będą wyłącznie przez kioski informatyczne.
Osoby zainteresowane badaniem proszone są o uważne przeczytanie poniższych informacji:
1. Na badanie zapisać się mogą pracownicy LW Bogdanka oraz członkowie ich rodzin. Należy skorzystać z Kiosków informatycznych i postępować zgodnie z instrukcją: Informator pracownika -> Świadcz. socjalne -> Zapisy na imprezy limitowane.
Z dostępnych pozycji należy wybrać odpowiedni dzień, w którym chcemy by badanie było wykonane:
Borelioza badanie w dniu 2018-11-13
Borelioza badanie w dniu 2018-11-15
Borelioza badanie w dniu 2018-11-20
Borelioza badanie w dniu 2018-11-22
Borelioza badanie w dniu 2018-11-27
Borelioza badanie w dniu 2018-11-29
a następnie zaznaczyć członków rodziny, których również zapisujemy na badania i nacisnąć Zapisz wniosek.
2. Limit uczestników na 1 dzień to 60 osób – jeśli na dany dzień zapisze się komplet osób, system zablokuje możliwość wyboru tej daty.
3. Jeśli pracownik sam nie chce uczestniczyć w badaniu, może zapisać wyłącznie członka/ów rodziny.
4. Jeśli pracownik chce zapisać na badania członka rodziny, którego nie ma w naszym systemie kadrowym, wówczas proszę o maila na adres csr@lw.com.pl z danymi osoby/osób, którą zgłaszają, wraz z wybraną datą badania.
Po zamknięciu listy ustalona zostanie kolejność osób – przewidywaną godzinę badania poznają Państwo w poprzedzającym badanie dniu roboczym - informacja znajdować się będzie w kioskach informatycznych (również wybieramy Informator pracownika -> Świadcz. socjalne -> Zapisy na imprezy limitowane). Pozwoli to zachować porządek i maksymalnie skrócić czas oczekiwania w kolejce na badanie.
5. Na badanie należy przyjść z wypełnioną dokumentacją projektową (PONIŻEJ LISTA). DOKUMENTY KAŻDY WYPEŁNIA INDYWIDUALNIE (3 os. z rodziny dostarczają 3 komplety dokumentów). Można wypełnić je na miejscu, ale proszę mieć na uwadze, że trwa to ok. 15 minut.
6. Osoby, które w dniu 28 września 2018 r. uczestniczyły w wykładzie nt. chorób odkleszczowych mają zagwarantowane uczestnictwo w badaniach (nie dotyczą ich limity), niemniej, proszone są o zapisanie się przez kioski w celu wybrania preferowanej daty badania.
7. Prosimy o zapisywanie się tylko na jeden dzień i nie blokowanie dostępu do badań innym zainteresowanym. Jeśli nie są Państwo pewni, którego dnia będą mogli uczestniczyć w badaniu, proszę o wybór jednego – w przypadku pojawienia się obowiązków służbowych, które nie pozwolą na uczestnictwo w badaniu w zaplanowanym uprzednio dniu, proszę o kontakt csr@lw.com.pl - w miarę możliwości będę przepisywać na inny termin.
WAŻNE: Do czasu zablokowania możliwości zapisów (do czasu osiągnięcia limitów) z listy wypisywać się będzie można w Kiosku. Osoba, która zapisała się na badania, jednak wie, że nie będzie mogła w nich uczestniczyć, proszona jest o zgłoszenie tego faktu, ponieważ umożliwi to wpisanie na listę kolejnej osoby z listy rezerwowej.
Test Elisa – traktowany jako test pierwszego wyboru. Przez wielu lekarzy uważany jest jednak za mało wiarygodny, dlatego, jeśli wyjdzie ujemny, a kilka tygodni po ugryzieniu przez kleszcza pojawią się objawy grypy (gorączka, osłabienie), trzeba zrobić bardziej zaawansowane badania w kierunku boreliozy. Test ten daje też czasem wynik fałszywie dodatni, np. w chorobach autoimmunologicznych. Test Western blot – jest dokładniejszy niż test Elisa, wykonuje się, by potwierdzić boreliozę gdy u pacjenta test Elisa da dodatni lub wątpliwy wynik.
Treść poniższej informacji pochodzi od Pani Agaty, Inspektora ds. CSR, Lubelski Węgiel BOGDANKA S.A.