15 lat CM VITA

26 stycznia br Centrum Medyczne VITA obchodziło swoje 15lecie działalności.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12 mszą św. w intencji właścicieli, Pracowników i Pacjentów w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Urszulinie. Następnie zaproszeni Goście przenieśli się do Hotelu DROB, gdzie odbyła się uroczysta gala.

Wśród zaproszonych obecni byli m.in.:

Karol Tarkowski z małżonką – Dyrektor LOW NFZ
Marian Franczuk – Proboszcz Parafii p/w Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie
Andrzej Nogieć – Dyrektor Biura reprezentujący Panią Europoseł Beatę Mazurek
Kamila Grzywaczewska – Dyrektor LO KOWR reprezentująca Wojewodę Lubelskiego
Andrzej Romańczuk – Starosta Powiatu Włodawskiego
Jarosław Szymański – Dyrektor Poleskiego Parku Narodowego
Tomasz Antoniuk – Wójt Gminy Urszulin
Piotr Kamela – Przewodniczący Rady Gminy
Małgorzata Nieścior – Kierownik laboratorium Luxmed Sp. z o.o.
Alicja Grzegorczyk-Wasąg – Prezes Subsydium Sp. z o.o.

Galę rozpoczęło przemówienie dyrektora Centrum Pawła Skrętowicza, który przedstawił historię powstania przychodni i jej działalność. Aktualnie to 14 poradni specjalistycznych z kontraktem NFZ, 6 poradni specjalistycznych komercyjnych, pracownie RTG, USG prób wysiłkowych, poradnia lekarza rodzinnego, jedyna w powiecie pielęgniarska opieka długoterminowa domowa, poradnia stomatologiczna, poradnia lekarza rehabilitacji i dział fizjoterapii ambulatoryjnej, poradnia zdrowia psychicznego; 85 osób wykonujących swoje zadania; ponad 10 tys. zbadanych Pacjentów w 2019 roku.

Pochwalił się też osiągnięciami jakimi były np. realizacji programu EFS wczesnego wykrywania boreliozy, gdzie poddano testom ponad 1300 osób, uzyskanie ISO 27001, czy wcześniej ISO 9001. Wreszcie zdobycie I miejsca w powiecie włodawskim, a potem III w całym województwie lubelskim w konkursie „Hipokrates Lubelszczyzny” w kategorii przychodni zdrowia organizowanym przez Kurier Lubelski.

Po przemówieniu nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów okolicznościowych.

dr Joanna Winkler – okulistka, została wyróżniona za 15 lat pracy (od samego początku istnienia) w Centrum Medycznym VITA.  Nagrodę dla najdłużej współpracującego z przychodnią podwykonawcy – Centrum Medyczne LUXMED Sp. z o.o. odebrała kierownik laboratorium CM Luxmed Pani Małgorzata Nieścior. Nagrody wręczali: starosta powiatu włodawskiego Andrzej Romańczuk i dyrektor Centrum Paweł Skrętowicz. Nominację na nowo utworzone stanowisko Dyrektora Medycznego Centrum otrzymała dr Milena Skrętowicz. Symboliczny klucz do przychodni odebrała z rąk Dyrektora LO NFZ Karola Tarkowskiego. Kosz 15 pięknych róż otrzymała właścicielka CM VITA Anna Skrętowicz za swój olbrzymi wkład w rozwój firmy.

Następnie kilku zaproszonych Gości wygłosiło okolicznościowe przemówienia i zaczęła się mniej oficjalna część jubileuszu. Konsumowanie smacznych potraw i deserów z kuchni Hotelu DROB przez 72 uczestników imprezy odbyło się w towarzystwie światła i dźwięku, za które odpowiadał DJ Joker. Goście bawili się do późnych godzin wieczornych.

Podziękowania

Każdy jubileusz skłania do refleksji. Wraca się pamięcią do okresu powstania i działalności firmy. Wspomina się też ludzi, z którymi się pracuje, pracowało, których spotkało się na drodze życia. Tym, którzy mieli pozytywny wpływ na rozwój firmy należą się z tej okazji podziękowania:

Chronologicznie patrząc na początku należy podziękować naszym Rodzicom, którzy nauczyli nas wierzyć, że sukces da się osiągnąć dzięki wytrwałemu dążeniu do celu nie zrażając się małymi porażkami, ufności że tylko mając Boga w sercu i działając zawsze uczciwie, traktując każdego napotkanego człowieka z szacunkiem zdobędziemy, to co zamierzymy. Wszystko to, po to by potem móc nieść ludziom pomoc i ratunek w ich trudnych sytuacjach życiowych i mieć z tego satysfakcję.
Kiedy w 2005 zakładaliśmy NZOZ przy rejestracji, czy w pierwszych miesiącach działalności pomagała nam Wielka Trójka: Janusz Kisielewski – ówczesny Dyrektor Wydziału Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim, Tomasz Kwiatkowski – wówczas Dyrektor medyczny LOW NFZ i Beata Gawelska, która pełniła wtedy funkcję Naczelnika Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej. Im wszystkim dziękujemy za wiele celnych porad jakże przydatnych w pierwszym okresie rozwoju firmy.

Słowa podziękowania należą się mecenasowi dr Rafałowi Choroszyńskiemu, który pomógł odeprzeć wiele niesprawiedliwych zarzutów i oskarżeń wobec właściciela VITY.

Nie sposób nie wspomnieć o firmach współpracujących z CM VITA. Szczególne podziękowania należą się naszym podwykonawcom świadczeń medycznych: CM LUXMED Sp. z o.o. czy Szpitalowi SPZOZ Łęczna z dyrektorem Krzysztofem Bojarskim na czele.

Wiele inwestycji i innowacyjnych rozwiązań CM VITA zawdzięcza funduszom europejskim. Dziękujemy firmie Subsydium Sp. z o.o. za pomoc w tworzeniu i rozliczaniu wniosków o dotacje unijne.

Dziękujemy również naszym serdecznym Przyjaciołom, którzy byli zawsze z nami wspierając nas w chwilach trudnych i ciesząc się z naszych sukcesów.

Wyrazy wdzięczności należy też, a może przede wszystkim przekazać Kadrze pracującej w Centrum Medycznym VITA. Wszystkim bez wyjątku składamy na ręce kierownika przychodni dr Roberta Chudziaka podziękowania za fachową pracę, oddanie i serce wkładane w codzienną pracę. Mamy ogromną nadzieję, że będziemy wspólnie obchodzić kolejne rocznice istnienia Centrum Medycznego VITA.

Gala odbyła się w Hotelu DROB. Składamy serdeczne podziękowania Państwu Marysi i Ryszardowi Drob oraz ich pracownikom za wspaniale przygotowane przyjęcie, świetną kuchnię i miłą atmosferę. Należą się też słowa podziękowania DJ Joker za kreowanie aranżacji imprezy "światło-dźwięk", a panom redaktorom Tomaszowi Wachulskiemu i Wojciechowi Zakrzewskiemu, a w szczególności Stanisławowi Arciszewskiemu za super zdjęcia i film.

Anna i Paweł Skrętowiczowie
Właściciele Centrum Medycznego VITA w Urszulinie

 

Kliknij w zdjęcie by otworzyć galerię

Kliknij w zdjęcie by otworzyć galerię

Post Author: CM Vita