Europejski Tydzień Szczepień


5/5 (1)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włodawie uprzejmie informuje, że w dniach 24-30 kwietnia br., obchodzimy kolejną edycję Europejskiego Tygodnia Szczepień, której motywem przewodnim są hasła:

Poznaj i udostępnij fakty na temat szczepień oraz Bohaterowie szczepień.

Głównym celem powyższej akcji jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób.

Inicjatywie patronuje Światowa Organizacja Zdrowia. Przesłanie tegorocznej edycji Tygodnia Szczepień dotyczy przekazu oraz udostępniania faktów na temat szczepień. Europejski Tydzień Szczepień jest okazją do podkreślenia znaczenia osób, które w różny sposób na co dzień umożliwiają i wspierają szczepienia. Nazwano ich „Bohaterami szczepień”. Należy tu wymienić naukowców, którzy opracowują bezpieczne i skuteczne szczepionki, pracowników ochrony zdrowia, którzy są wiarygodnym źródłem informacji na temat szczepień dla swoich pacjentów, rodziców, którzy decydując się na szczepienia swoich dzieci, chronią również tych których nie można zaszczepić, decydentów, których działania zapewniają jak najszerszy dostęp do szczepień oraz każdego kto poszukuje i udostępnia oparte na faktach naukowych informacje na temat szczepień.

  • Poznaj fakty. Udostępnij fakty na temat szczepień.
  • Szczepienia chronią życie, zapobiegają chorobom, są mocnym fundamentem długowieczności i życia w zdrowiu.
  • Szczepienia przeciw chorobom zakaźnym chronią nie tylko osobę zaszczepioną, ale także osoby, które ze względu na wiek lub stan zdrowia nie mogą być zaszczepione.
  • Każdy może przyczynić się do podniesienia świadomości na temat szczepień. Pracujmy razem.

Źródło: http://szczepienia.pzh.gov.pl


Post Author: CM Vita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *